مرواريد معرفت

         

فایل صوتی

آمار بازديدكنندگان

455473
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
223
238
2677
451347
5295
5621
455473

آی‌پی شما: 172.23.2.1
امروز: یکشنبه، 30 ارديبهشت 1397 - ساعت: 09:02:23

سی و ششمین جلسه شورای راهبردی زنان فرهیخته برگزار شد

شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی عصر روز گذشته به ریاست دکتر فاطمه طباطبائی و با حضور دکتر زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، دکتر سید طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام علی عسکری معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر احمد شمس دبیر هیات امنای استان تهران برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، فاطمه طباطبائی، رئیس شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: در روزهای اخیر حوادث تلخی را پشت سر گذاشتیم که بسیار تاسف برانگیز بود به ویژه فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) که برای کشور، انقلاب و دانشگاه آزاد اسلامی خسارتی است جبران ناپذیر. امیدواریم خداوند به بهترین وجه خلا وجود او را برای همه ملت ایران جبران کند.

او به دهه فجر و 12 بهمن اشاره کرد و گفت: این روزها یادآور رشادت ها و از خود گذشتگی های فرزندانمان است که ثمره آن انقلاب اسلامی بود. از خداوند می خواهیم که توانسته باشیم راه آنها را ادامه دهیم و خواسته و اهداف بلندی را که داشتند، بتوانیم ادامه دهیم.

همچنین زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهوری نیز درباره مسائل مطرح شده در جلسه گفت: ما باید از خود سوال کنیم، چگونه می توانیم از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی استفاده و زنان را توانمند کنیم. متاسفانه ما مدیریت بحران یاد نگرفتیم که می توانیم در این حوزه از زنان استفاده کنیم که آنها چه کارکردهایی در شرایط بحرانی دارند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: امروز سازمان هایی نظیر یونسکو از توانمندی های زنان حمایت می کند. بنابراین طرح های این جلسه هم بعد از عملی شدن می تواند به یونسکو ارائه شود. ای سازمان در موضوعاتی مثل اقتصاد و محیط زیست بسیار فعال است که در همه این موارد می توان نقش زنان را بررسی کرد.

احمدی پور افزود: سیاست و راهبردی برای به کارگیری زنان اتخاذ شود. همچنین باید از کارهای مشارکتی استقبال کرد. خوشبختانه تا امروز با برگزاری کارگاه ها، فرهنگ سازی خوبی انجام شده است و فعالیت های شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت مناسبی داشته است.

در ادامه دکتر نوری رییس کمیته علمی و پژوهشی گفت: کمیته علمی و پژوهشی سلسله نشست هایی با دانشگاه تربیت مدرس داشته که منجر به چاپ سه کتاب شده است.

ایشان افزود: از میان خلاصه مقالات چاپ شده در زمینه خشونت علیه زنان توسط اتحادیه کانون وکلای دادگستری ایران و با همکاری شورای راهبردی زنان فرهیخته، تعداد 28 مقاله مربوط به دانشگاه آزاد است.

رییس کمیته علمی و پژوهشی پیشنهاد داد : کمیته چاپ 28 مقاله مربوط به دانشگاه آزاد را به عهده بگیرد. 

 

در این جلسه بودجه سال 96 شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی بررسی و تصویب شد.