مرواريد معرفت

         

فایل صوتی

آمار بازديدكنندگان

455521
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
271
238
2725
451347
5343
5621
455521

آی‌پی شما: 172.23.2.1
امروز: یکشنبه، 30 ارديبهشت 1397 - ساعت: 10:02:49

اولین نشست شورای تخصصی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز، این مراسم با حضور دکتر داداندیش رئیس واحد تهران غرب و رئیس شورای تخصصی زنان فرهیخته استان تهران، دکتر محمودی رئیس دبیرخانه و هیات امنای استان تهران و تنی چند از اعضای هیات علمی و اعضای شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر داداندیش به ضرورت تشکیل شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به فعالیتهای اجتماعی که قبل از انقلاب در انجمن اسلامی دانشجویان ایران و کانادا داشتم کمبود مشارکت بانوان در مسائل مختلف احساس میکردم زیرا بسیاری از تصمیم گیری ها در مسائل مختلف برعهده مردان بوده و ناخودآگه برخی مسائل که خاص زنان است در این بین نادیده گرفته می شود.

وی افزود: هدف اصلی شورای زنان فرهیخته نگاه خاص به زنان که در هیات علمی و چه در سطح دانشجویان بوده تا این افراد به جایگاه مدیریتی ارتقاء یابند.
رئیس واحد
تهران غرب تصریح کرد: بعد از تصویب شورا محدودیت مشارکت زنان برداشته شد به طوری که اکنون سی درصد از اعضاء هیات علمی را بانوان را تشکیل می دهند.
داداندیش اظهار داشت: این شورا در ابتدا با دستور
دکتر میرزاده برای افزایش مشارکت زنان فرهیخته انجام شد در قدم اول، با ایجاد یک اساسنامه و جمع آوری بانک اطلاعاتی از زنان فعال در حوزه دانشگاهی شروع به کار کرد.
وی تصریح کرد: اهداف شورای
زنان در ابتدا شامل، شناخت وضعیت زنان و ارایه راهبردها و برنامه های کارآمد و رفع موانع به منظور ارتقای جایگاه زنان براساس الگوی اسلامی، افزایش توسعه فعالیتهای علمی، پژوهشی، اجتماعی و ارتقای جایگاه زنان در عرصه مدیریتی، جایگاه مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی از طریق پژوهشهای راهبردی و کاربردی، حمایت از زنان فرهیتخته و توجه به سلامت جسمانی و روانی آنان برشمرد.
این مقام مسوول در ادامه از وظایف شورا را تشریح کرد و افزود: سیاستگزاری و برنامه ریزی به منظور تحقق اهداف شورای راهبردی، شناسایی و معرفی
زنان فرهیخته و توانمند برای معرفی در عرصه های موجود در سیاستگزاری و تصمیمگیری علمی مدیریتی و اجرایی، بررسی ظرفیت های موجود ، سیاستگزاری و تصمیمگیری برای جذب زنان در هیات علمی، ایجاد بانک اطلاعاتی جامع زنان دانشگاه در سطوح مختلف، تلاش برای ایجاد دوره های تحصیلی مرتبط با زنان در سطوح تحصیلات تکمیلی، اظهارنظر در مورد چگونگی حضور زنان در ایجاد فرصت های برابر را برشمرد.