مرواريد معرفت

         

فایل صوتی

آمار بازديدكنندگان

448544
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
103
88
941
445978
3987
9877
448544

آی‌پی شما: 172.23.2.1
امروز: یکشنبه، 02 ارديبهشت 1397 - ساعت: 21:02:43

بازدید نمایندگان شورای راهبردی زنان فرهیخته از استان ایلام

سومین جلسه شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی ایلام با حضور دکتر فروغ احراری رئیس تشکیلات شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان استان و اعضا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا از ایلام، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در این جلسه گفت: نقش مردم استان ایلام در جنگ تحمیلی بی بدیل است به طوریکه این مردم نه تنها به استان های دیگر مهاجرت نکردند بلکه مهاجرپذیر بودند و در این میان زنان ایلام دوشادوش مردان به دفاع از ایران اسلامی پرداختند.

شهریار عباسی به وضعیت آموزش عالی در استان پرداخت و گفت: کل جمعیت دانشجویی استان ایلام حدود 42 هزار نفر است که 25 درصد دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی و 82 درصد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی استان ایلام نیز در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند و این درایت دکتر میرزاده و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است که دانشجویان ایلامی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در کنار خانواده های خود مشغول تحصیل شوند.

وی بیان کرد: 220 عضو هیات علمی تمام وقت با 100 رشته محل که 47 رشته محل آن در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشند در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام دایر است.

این مسئول گفت: در حوزه فرهنگی و طرح های ماندگار فرهنگی نیز دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام بسیار فعال است به طوری که طراحی و نصب سردیس شهید رضایی نژاد از شهدای هسته ای کشور را به انجام رسانده و در آینده نیز جایزه ادبی "دا" به عنوان طرح ماندگار فرهنگی در حوزه بانوان اجرایی می شود.

رئیس شورای زنان فرهیخته ایلام: باید فعالیت بانوان با حضور بیشتر در عرصه های سیاسی و اجتماعی دیده شود

رئیس شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی ایلام نیز گفت: با فراهم کردن زمینه حضور بیشتر و بهتر بانوان در عرصه های اجتماعی ،سیاسی و.. فعالیت ها و توانمندی های آنان بیشتر دیده می شود و از این طریق بیشتر به جامعه معرفی می شوند.

دکتر سارا فلاحی به تشریح اقدامات صورت گرفته در شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی ایلام اشاره کرد و اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های این شورا توانمند سازی بانوان از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی است که در این زمینه می توان برگزاری کارگاه های کامپیوتر و نقش زنان در توسعه استان را نام برد و در آینده نزدیک نیز کارگاه تغذیه برگزار می شود.

وی بیان کرد: تشکیل بانک اطلاعات بانوان، شرکت در برگزاری طرح ضیافت اندیشه، شرکت فعال در جلسات تصمیم گیری دانشگاه و اعزام بانوان به کربلای معلا با همکاری دانشگاه و نهاد رهبری از دیگر برنامه های شورای زنان فرهیخته ایلام است.

رئیس دبیرخانه هیات امنای استان ایلام: توجه دولت تدبیر امید به ظرفیت مدیریتی بانوان بی نظیر است

رئیس دبیرخانه هیات امنای استان ایلام نیز گفت: توجه دولت تدبیر و امید در راستای استفاده از ظرفیت بانوان در حوزه مدیریتی بی نظیر است و ما شاهد حضور سه زن به عنوان معاون رئیس جمهور هستیم که اهتمام دولت به ظرفیت بانوان است.

عادل نوروزی گفت: راه اندازی شورای راهبردی زنان فرهیخته در دانشگاه آزاد اسلامی توجه ویژه دکتر میرزاده به حضور بانوان در تصمیم گیر دانشگاه را می رساند و این می تواند الگویی مناسب برای سایر مسئولان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور باشد.

وی از توجه و اهتمام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در استفاده از ظرفیت و پتانسیل بانوان قدردانی کرد.

شعرخوانی عضو شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی در وصف مردم ایلام

عضو شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مردم ایلام مردمی باصلابت، با کرامت و پرتلاش هستند و افتخار می کنم روزی در این استان خدمت کرده ام و آن زمان این شعر را در وصف این مردم سروده ام: ایلام را یابی نشان / از بی نشان یابی نشان / وز بینش آن بی نشان / بر خاکشان زانو زنی.

فروغ احراری که به استان ایلام سفر کرده بود در جمع شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: دفاع از حقوق زنان دفاع از نیمی از جمعیت کشور است.

وی به کارگیری بانوان در مدیریت دانشگاه و در مرحله بعدی بحث سلامت آنان را از مهمترین برنامه های شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: استان ایلام و مردم آن در جنگ تحمیلی خط شکن و جلودار بوده اند و امروز هم باید در استفاده از ظرفیت مدیریتی زنان نیز خط شکن باشد.

رئیس تشکیلات شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی با تشکر از رئیس واحد ایلام به سبب اعتماد به بانوان شاغل و استفاده از ظرفیت مدیریتی آنان در دانشگاه و کمک به شکل گیری شورای زنان فرخیته استان گفت: شورای زنان فرهیخته باید بیشتر در کارهای ستادی و برنامه ریزی فعالیت کنند و کارهای اجرایی را به بخش های فرهنگی، دانشجویی ، پژوهشی و ... ارجاع دهند.

مشاور استاندار ایلام در امور بانوان: توان دانشگاه آزاد اسلامی ایلام در حوزه بانوان بیشتر از سایر دانشگاه های استان است

مشاور استاندار ایلام در امور بانوان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ایلام دانشگاه مردمی است و توان آن در پیگیری و به فعلیت رساندن پتانسیل بانوان بسیار بیشتر از دانشگاه ها و مراکز آموزشی دیگر استان است.

کلثوم خلیلوند گفت: تاسیس و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نقش به سزایی در کمرنگ کردن جامعه سنتی استان ایلام داشته است و ما شاهدیم امروز ده ها دانشجوی خانم با مدرک کارشناسی ارشد از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ماحصل این دانشگاه بانوان توانمند در حوزه مدیریتی استان است.

وی گفت: بانوان ایلامی در زمان جنگ در کنار همسران خود و حتی در زیر چادر زندگی کرده و لحظه ای از تحصیل غافل نشدند وامروز نیز به واسطه تاسیس و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزش عالی امکانات لازم برای ادامه تحصیل این عزیزان در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم شده است.

این مسئول اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید و بویژه در استان ایلام استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان است که امروز ما شاهدیم ببیش از 70 معاون مدیرکل و سه مدیر در ایلام در دستان بانوان است.

خیلیوند تصریح کرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامی در جلوگیری از فرار مغزها و فراهم کردن امکانات آموزشی در اقصی نقاط کشور کم نظیر است و دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام نیز نقش بی بدیلی در توسعه استان داشته است که این مهم مرهون تلاش مسئولان این دانشگاه از جمله عادل نوروزی رئیس اسبق این دانشگاه و دکتر عباسی رئیس کنونی این دانشگاه دارد.